Hakkımızda

“Açık Emar” Görüntüleme konseptini Türkiye’ye ilk kez 1998 yılının başında tanıttık.

“Açık Emar” Görüntüleme konseptini Türkiye’ye ilk kez 1998 yılının başında tanıtan ve her sene yeni cihaz yatırımlarıyla geliştiren merkezimiz manyetik rezonans görüntülemenin “AÇIK” rahatlığını İstanbul’un Anadolu yakasına da taşıyor. Dr. Ozan Tanyü, Dr. Özlem Mutlu Çetin, Dr. Mustafa Menteş ve Dr. Hasan Çetin kurucu üyeliğinde Ataşehir’de, sağlık alanı olarak şekillenen hastaneler bölgesinde, dört tarafı bahçe ile çevrili yeni merkezimizde hizmet vermeye başladık.

Siemens 2014 model Magnetom C! marka açık sistem manyetik rezonans sistemimiz sabit mıknatıs ile 24mT gradient gücü ve son teknoloji “multikanal phase array” teknolojisine sahip sargıları ile kapalı sistemleri aratmayacak HD görüntü kalitesi ve çeşitliliği sunuyor.

Açık Emar Ataşehir’de yalnız MR cihazımız değil, çekimin yapıldığı odamızda “Açık”. Kapalı yer korkusu olan hastalarımıza yüksek tavanlı, geniş ve ferah MR çekim odasına gün ışığını taşıyarak dış mekanı da çekim sırasında takip edebilecek şekilde “Açık Emar” konseptine yeni bir tanım getirdik.

Merkezimizde GE lightspeed ultra çok kesitli bilgisayarlı tomografi cihazı ile koroner bt anjiyografi, sanal kolonografi gibi sofistike işlemlerde dahil tüm tomografi incelemeleri yapılmaktadır.

Ayrıca dijital renkli doppler ultrason, FDA onaylı kompüterize radyografi ile dijitalize mammografi ve röntgen sistemleri bulunmaktadır. Dijital görüntüler gelişmiş iş istasyonları ile filme gerek duyulmadan ayrıntılı olarak incelenebilmekte ve radyolojik bulgularınız dijital ortamda saklanabilmektedir.

Merkezimizde hastalarımızın isteğine bağlı olarak Amerika ve Avrupa’nın saygın Üniversiteleri ile teleradyoloji hizmeti de verilecektir.

IMG_3795